تبلیغات
احکام و مسائل شرعی - غسل کردن چند نوع است؟

به نام خدا

با سلام خدمت همه ی دوستان، چون پست قبلیم در مورد غسل کردن بود، گفتم بهتره در این پست و چندتا پست بعدی احکام غسل کردن رو برای شما عزیزان بنویسم.

در این پست نحوه غسل کردن رو خدمت شما می نویسم، غسل را به دو صورت می توان انجام داد، که هر نوع آن که انجام شود غسل ما صحیح است.


غسلاول دستور غسل ترتیبی: در غسل ترتیبی باید به نیت غسل اول سر و گردن و بعد طرف راست و بعد طرف چپ بدن را بشوید و برای آنكه یقین كند، هر قسمت را كاملا شسته ، باید مقداری از قسمت دیگر را هم ضمیمه كرده و بشوید و بلكه احتیاط مستحب آن است كه تمام طرف راست گردن را با طرف راست بدن و تمام طرف چپ گردن را با طرف چپ بشوید و اگر عمدا یا از روی فراموشی یا به واسطه ندانستن مساله به این ترتیب (سروگردن ، راست و چپ) عمل نكند،غسل او باطل است. 

دوم دستور غسل ارتماسی: غسل ارتماسی آن است كه انسان به نیّت غسل یكباره در آب فرو رود، به طوری كه آب یكدفعه یا به تدریج تمام بدن را فرا بگیرد و اگر تمام بدن زیر آب باشد و بعد از نیّت غسل بدن را حركت دهد، غسل او صحیح است و برای انجام این غسل حتماً باید جایی باشد كه بتواند تمام بدن را آب فرا بگیرد و زیر دوش و مانند آن نمی شود غسل ارتماسی نمود.

امیدوارم از این پست استفاده کنید.توضیح بیشتر در پست های بعدی.

طبقه بندی: احکام غسل، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 1390/01/19 توسط طلبه