تبلیغات
احکام و مسائل شرعی - دست دادن با جنس مخالف!
به نام خدا
با سلام خدمت شما دوستان عزیز، همان طور که از اسم عنوان پیدا است،می خوام نظر مراجع عظام تقلید را در مورد تماس جسمی با نامحرم بنویسم. پس لطفا تا آخر پست با ما باشید.اسلام و تماس جسمی با نامحرم
یکی از کارهایی که خداوند بندگانش را از انجام آن نهی کرده است تماس جسمی با نامحرم است، در احادیث بسیاری ازاهل بیت (علیه السلام) و پیامبر اکرم (صلی الله علیه و اله) این کار نهی شده است، برای اینکه  پستم طولانی نشود من فقط یک حدیث از  پیامبر اکرم (صلی الله علیه و اله) را خدمت شما می نویسم، که می فرمایند: "هر مردی که با زن نامحرمی دست دهد، دچار غضب الهی شود و هر کس با زن نامحرمی همراه شود و در جای خلوتی قرار گیرد ، در زنجیری از آتش قرار خواهد گرفت".
( بحارالانوار، ج 101، ص 32)

نظر مراجع تقلید در مورد تماس جسمی با نامحرم

تمام مراجع تقلید عظام، هرگونه تماس جسمی بین دختر و پسر نامحرم را حرام می دانند، حتی دست دادن با افراد نامحرم از دینهایی غیر از اسلام است و افرادی که در خارج از کشور زندگی میکنند نیز از این کار منع شده اند. و فقط در صورتی دست دادن با نامحرم جایز است که از روی دستکش باشد، به شرط آنکه دست یکدیگر را فشار ندهند و قصد  لذت بردن نداشته باشند.
____________________________________________________________________________

رساله آیت الله امام خمینی(ره) مساله 2438، کتاب استفتائات  آیت الله خامنه ای سوال 1069، کتاب استفتائات آیت الله مکارم شیرازی جلد 2 فصل 30 سوال 1024 تا 1027، کتاب استفتائات آیت الله بهجت احکام روابط زن و مرد سوال 625، کتاب استفتائات آیت الله میرزا جواد تبریزی احکام نگاه کردن سوال 1626، استفتائات آیت الله سیستانی کتاب نامحرم و حجاب، کتاب استفتائات جامع المسائل آیت الله فاضل لنکرانی جلد 1 سوال 2097، کتاب استفتائات آیت الله نوری همدانی جلد 1 سوال 935 و جلد 2 سوال 655، استفتائات آیت الله صافی گلپایگانی بانوان و مشاغل اجتماعی سوال و جواب، کتاب استفتائات آیت الله وحید خراسانی احکام ازدواج و مسائل حجاب سوال 10.
____________________________________________________________________________

بنابراین دست دادن دختر با پسر نامحرم از منظر  اسلام حرام است. با توجه به این حکم من قضاوت را در مورد فیلم زیر که در مورد بازی تیم ملی والیبال ایران است را به عهده خودتان می گذارم، لطفا دیدگاهتان را در مورد این اتفاق برایم بیان کنید.

[http://www.aparat.com/v/26f9bd4cca4535a137ccb4c026c8a20945213]

توضیح: این فیلم مربوط به بازی تیم ملی والیبال ایران و افغانستان است، و نکته ی آن، این است که بازیکنان تیم ملی ایران بعد از پیروزی با داور خانم مسابقه دست می دهند.
طبقه بندی: نگاه، پوشش، حجاب، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1390/07/19 توسط طلبه
نمایش نظرات 1 تا 30