تبلیغات
احکام و مسائل شرعی - دعوت دفتر مقام معظم رهبری برای کمک به مردم قحطی زده سومالی
قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:
"مَنْ اَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِاُمورِ الْمُسْلِمینَ فَلَیْسَ مَنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنادى یا لَلْمُسْلِمینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ "
(كافى، ج 2، ص 164، ح 5)

پیامبراکرم که درود خدا بر او و خاندان پاکش باد، فرمودند:
"هر كس صبح كند و به امور مسلمانان همّت نورزد، از آنان نیست و هر كس فریاد كمك خواهى كسى را بشنود و به كمكش نشتابد، مسلمان نیست."


   

دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دامت برکاته هموطنان مومن و خدا جو را برای کمک به مردم قحطی زده سومالی دعوت کرد. در پی تشدید بحران خشکسالی و بروز قحطی در منطقه شاخ آفریقا خصوصاً کشور سومالی، دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه ای از همه هموطنان عزیز در این ماه رحمت و برکت دعوت کرد، به کمک مسلمانان قحطی زده سومالی بشتابند.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم


این روزها منطقه شاخ آفریقا و خصوصاً کشور مصیبت زده سومالی شاهد یکی از دردناک ترین بحرانهای انسانی است که بر اثر خشکسالی و بروز قحطی و در سکوت و بی توجهی نهادهای بین المللی، جان میلیونها مسلمان سومالیایی خصوصاً زنان و کودکان در معرض تهدید قرار گرفته است.

به همین منظور و با توجه به عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب برای کمک به قحطی زدگان سومالی، از ملت نوع دوست و مسلمان ایران دعوت می شود تا در این ماه رحمت و برکت به کمک ملت مسلمان سومالی شتافته و کمک های نقدی و غیر نقدی خود را از طریق دستگاههای مسوول به دست مردم سومالی برسانند.

دفتر مقام معظم رهبری

طبقه بندی: ایام و مناسبتها، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 1390/06/4 توسط طلبه